سامانه مدیریت محتوی و دیجیتال ساینیج فرابین

سامانه مدیریت تولید و پخش محتوای دیجیتال فرابین

دیجیتال ساینیج چیست؟

Signage یا همان اطلاع رسانی بصری به معنای عرضه‌ی محتوی از طریق نشانه‌های تصویری است. این تکنولوژی جایگزین واژگان شده‌اند و پیام‌های بیش‌تری در مقایسه با نمادهای زبانی انتقال می‌دهند. پشرفت‌ در حوزه فن‌آوری‌های ارتباطی مفهوم دیگری با عنوان دیجیتال ساینیج (digital signage) یا سامانه محتوای یکپارچه را موجب گردید. تکنولوژی Digital Signage به زودی جای خودش را در میان ابزارهای ریز و درشت روابط عمومی به خوبی یافت. سامانه مدیریت محتوی امکان شخصی سازی محتوی نمایشی را در اختیار اپراتور قرار می دهد. این سامانه توانسته با گردآوری بسیاری از ویژگی‌های فن آوری‌های ارتباطی گام بلندی در تحقق روابط عمومی‌های نوین الکترونیک بردارد.

چرا دیجیتال ساینج؟

دیجیتال ساینج آنچه را که فروشندگان امروزه به دنبال آن هستند، به سهولت فراهم کرده است. از جمله: جلب توجه مشتریان خاص و همچنین قابلیت حسابرسی دقیق و تخمین بازگشت سرمایه. دیجیتال ساینج یک تلویزیون نیست. بلکه رسانه‌ای جدید و منحصربه‌فرد است که قابلیت‌های یک رسانه عمومی را با ارزشمندترین شیوه‌های بازاریابی ادغام کرده است. برای مثال مکان‌هایی که افراد مشغول دریافت سرویس خاص یا جستجو برای یافتن یک محصول می‌باشند را تصور کنید. نمایشگرهای دیجیتال‌ساینج می‌توانند به عنوان گام اولیه و همچنین پیش از تصمیم‌گیری، ارتباطات مستقیم و موثری با مصرف‌کننده برقرار کنند.

سامانه مدیریت محتوی و دیجیتال ساینیج فرابین

شرکت فرابین گستر پژواک اقدام به تولید محتوی و دستگاه پخش دیجیتال ساینیج فرابین نموده است. هدف اصلی این شرکت توسعه صنعت تبلیغات دیجیتال و کاستن از هزینه های تبلیغاتی بوده است. این نرم افزار کاملا بومی با منوی فارسی می‌باشد و مدیریتی آسان را برای کاربر فراهم می کند. این سامانه برای اولین بار به کاربران امکان می‌دهد تا محتوی‌های بصری، تابلوها و ویترین‌های خود را مکانیزه کنند.

اجزای سامانه مدیریت محتوی و دیجیتال ساینیج فرابین:

سامانه دیجیتال ساینیج فرابین از سه بخش تشکیل شده است. بخش تولید و ویرایش که وظیفه آن طراحی چیدمان و مدیریت ویدئووال و ساینیج می‌باشد. بخش توزیع محتوی که وظیفه ارسال محتوی و کنترل تمامی کلاینت ها را بر عهده دارد. بخش فرابین پلیر که وظیفه نمایش چیدمان‌های طراحی شده را بر عهده دارد. نرم افزار فرابین دیزاین قابل نصب بر روی سیستم های window7,8,10، windows server2003,2008,2012 و …. می باشد. نسخه پلیر نرم افزار فرابین نیز قابل نصب و اجرا بر روی انواع دستگاه‌ها، مانیتورهای صنعتی، پلیرها می‌باشد. همچنین با سیستم عامل های مختلف از جمله windows، Procentric، tizen، WebOS، Android و … سازگار می باشد. در ادامه این سه بخش به اختصار شرح داده شده اند.

۱- نرم افزار تولید و ویرایش فرابین:

نرم افزار دیجیتال ساینج فرابین قابلیت پخش انواع چیدمان (Template) های مختلف را دارد. لذا می‌بایست بتوان هر نوع چیدمان با المان های مختلف را ایجاد نمود. از طرف دیگر نرم‌افزار فرابین توانایی پشتیبانی از هر نوع سایز نمایشگر و ویدئووال با هر جهت قرارگیری را دارد. بنابراین می‌توان محتوای با سایزهایی مختلف و متنوع ایجاد نمود. برای مثال فرض کنید می‌خواهید ۵۰ مانیتور را کنار یکدیگر در یک ردیف قراردهید و محتوی مربوطه را پخش نمایید. ساخت این چیدمان به سادگی توسط نرم افزار فرابین امکان پذیر است. همچنین می‌توان یک چیدمان درحال پخش را ابتدا ویرایش نمود و با یک کلیک در تمامی نمایشگرها آنرا پخش نمود.

۲- نرم افزار توزیع محتوای فرابین:

گام بعد از ساخت انواع چیدمان و محتوی، امکان ارسال، توزیع، ذخیره و کنترل تمامی پلیرها و نمایشگرها (کلاینت‌ها) می‌باشد. در حقیقت این نرم افزار به عنوان نرم افزار سروری عمل می‌کند. بدین صورت فی مابین تمام کلاینت‌ها (پلیرها، نمایشگرها، نرم‌افزار ساخت و توزیع محتوی، داشبورد، سایر نرم‌افزارها و…) قرار می‌گیرد. این نرم‌افزار چیدمان و فرامین را از نرم‌افزار ساخت و ویرایش فرابین گرفته و به کل مجموعه ارسال می‌کند. همچنین وضعیت و مشخصات تمام نمایشگرها و پلیرها را گرفته و به داشبورد ارسال می‌کند. نرم‌افزار توزیع محتوی فرابین (سرور) محتوی را به صورت FTP و اطلاعات خود را در Microsaft SQL Server ذخیره می‌کند. سپس به دو صورت مستقیم (اتصال کلاینت‌ها به SQL Server) و غیرمستقیم (ارسال XML از دیتابیس) در اختیار کلاینت‌ها قرارمی‌دهد.

۳- نرم افزار پخش محتوای فرابین:

پس از ساخت و توزیع چیدمان‌های مختلف اکنون نیاز به یک نرم‌افزار برای تبدیل اطلاعات و داده‌ها به تصوریر می‌باشد. همچنین نمایشگر باید به یک جزء از شبکه ساینج فرابین تبدیل شود. نرم‌افزارهای پخش فرابین در شش دسته (با شش سیستم عامل مختلف) طراحی و قابل استفاده شده است:

 • Windows

در این حالت پلیر یک سیستم عامل ویندوز می باشد که در دو حالت قابل استفاده است. حالت اول اینکه نمایشگرها خود دارای سیستم عامل ویندوز به صورت درونی می‌باشد. و دسته دوم بعضی از نمایشگرها بدون سیستم عامل می‌باشند. در حالت دوم می‌توان از یک کامپیوتر یا مینی کامپیوتر صنعتی (پلیر صنعتی) استفاده نمود. از طرف دیگر نرم‌افزار را می‌توان در این پلیرهای صنعتی نصب کرده و نمایش داد.

 • Android

در این حالت نیز دو دسته پلیر وجود دارد. دسته اول نمایشگرهایی هستند که خود شامل سیستم عامل اندرویدی می‌باشند. مانند تبلت‌ها، موبایل‌ها و بعضی از نمایشگرها. دسته دوم پلیرهای اندرویدی هستند که به صورت مجزا مورد استفاده قرار می‌گیرند و تصویر را به نمایشگر ارسال می‌نمایند.

 • Webos

کمپانی LG برروی نمایشگرهای خود سیستم عاملی به نام Webos قرار می‌دهد. ما به منظور کاهش هزینه‌های مشتری و افزایش سازگاری محصولات خود، طیف وسیعی از نمایشگرهای موجود ارائه می‌کنیم. نرم‌افزار پخش محتوی فرابین برروی نمایشگرهای دارای webos نیز قابل استفاده می‌باشد.

 • (Tizen (SSSP3/4

کمپانی سامسونگ نیز بر روی محصولات رسته ساینیج تجاری خود ورژن‌های مختلف سیستم عامل SSSP را ارائه کرده است. سیستم عامل‌های نمایشگرهای سامسونگ از نسخه ۴ آن با نام Tizen شناخته می‌شود. شرکت فرابین گستر پژواک برروی تمامی نسخ آن نرم‌افزار پخش کننده فرابین را طراحی و پیاده‌سازی کرده است. مشتریان می‌توانند بدون استفاده از پلیر اضافی از خود پلیر و سیستم عامل داخلی پنل استفاده نمایند.

 • Procentric

نمابشگرهای هتلی و بیمارستانی کمپانی LG بر روی خود سیستم عاملی به نام Procentric را دارا می‌باشند. شرکت فرابین گستر پژواک نرم‌افزار هتلی (IPTV) خود را برروی این پلتفرم طراحی نموده و قابل نصب و نمایش می‌باشد.

 • HBrowser

کمپانی سامسونگ برروی نمایشگرهای هتلی و بیمارستانی خود سیستم عاملی به نام HBrowser را ارائه نموده است. نرم‌افزار IPTV فرابین دارای نسخه قابل نصب بر روی این سیستم عامل‌ بوده و کاملا با آن سازگار می‌باشد.

از جمله قابلیت های نرم افزار دیجیتال ساینیج فرابین شامل موارد زیر می باشد:

 • استفاده از تکنولوژی دات نت و wpf
 • کاملا فارسی و بومی
 • استفاده از sql server برای ثبت داده‌ها
 • امکان جانمایی محتوی در رزولوشن‌های FULL HD
 • قابلیت تولید سناریو پخش یا چیدمان‌های مختلف پخش
 • قابلیت تعریف زوم و فریم در رزولوشن‌های ۱۹۲۰×۱۰۸۰
 • قابلیت تعریف منو‌ها و سرویس‌های مختلف برای منوی غذا، تبلیغ کالا و خدمات شامل نام فارسی، نام انگلیسی، نرخ اول و دوم، توضیحات، عکس کالا و خدمات
 • قابلیت نمایش نمایش ماتریسی منوها با سطر و ستون دلخواه
 • قابلیت تعریف متون با فرمت‌های فارسی و لاتین-ثابت و متحرک-چپ یا راست چین و تعیین فونت، سایز و رنگ متن و رنگ پس زمینه آن
 • قابلیت تعریف گروه‌های مختلف مالتی مدیا که می‌تواند n مالتی مدیا شامل فیلم و عکس به آن اضافه شود
 • قابلیت تعیین هدر و فوتر برای فایل‌های مالتی مدیا به صورت متنی و تصویری با امکان چرخش ۹۰ درجه
 • قابلیت تعریف شاخه‌های صوتی به صورت پخش ترتیبی
 • امکان تعیین با صدا یا بی صدا بودن فایل‌های ویدئویی
 • قابلیت تعریف صفحات مختلف وب برای پخش در پلیرها و تعیین زوم و زمان‌های بروزرسانی
 • قابلیت تعرف فایل‌های فلش برای پخش در پلیرها
 • قابلیت تعریف انواع فایل‌های اجرایی جهت اجرا در پلیرها
 • قابلیت تعریف فولدر مدیا شامل فیلم و عکس و پخش آن‌ها به صورت ترتیبی
 • قابلیت استفاده از تیونر دیجیتال و تعریف شبکه‌های مختلف تلوزیونی دیجیتال
 • قابلیت تعریف گجت‌های آب و هوا و اوقات شرعی به تفکیک هر شهر با قابلیت شخصی‌سازی
 • قابلیت تعریف تقویم و ساعت با قابلیت شخصی‌سازی هر کدام از جهت فونت، جانمایی، سایز، رنگ و ….
 • قابلیت تعریف فایل‌های pdf با امکان تعیین صفحه مورد نظر و درصد زوم آن
 • امکان تعریف دوربین‌ها و ورودی‌های کپچر و نمایش آن‌ها به صورت همزمان
 • قابلیت جانمایی هر یک از موارد فوق در داخل زون و فریم‌های پخش
 • قابلیت زوم کردن و چیدن اجزا به صورت گرافیکی
 • امکان ایجاد چیدمان‌های نمایش مختلف جهت مناسبت‌های مختلف
 • بررسی وضعیت شبکه، اتصال و یا عدم اتصال پلیرها به شبکه، خاموش و روشن بودن پلیرها، وضعیت اجرای برنامه روی پلیرها، مصرف cpu و فضای دیسک و سایر اطلاعات مربوط به پلیرها به صورت آنلاین در داشبورد نرم‌افزار

مزیت های استفاده از سامانه مدیریت محتوی و دیجیتال ساینیج فرابین

با توجه به تعدد، گستردگی و بعضاً دشواری دسترسی به نمایشگرها در پروژه‌های دیجیتال ساینج، نرم‌افزار مرکزی فرابین می‌توانند تمام اطلاعات و کنترل‌های مورد نیاز از راه دور اعمال نماید. سامانه مدیریت محتوی و دیجیتال ساینیج فرابین به شکل سرور/کلاینت می باشد. پلیرها به صورت یک کلاینت اطلاعات و محتوی را از سرور دریافت می‌کنند. همچنین سرور کلیه مجموعه کلاینت‌ها را به شکل یک سیستم یکپارچه مدیریت کرده و هماهنگی بین آنها را برقرار می‌نماید.

با استفاده از نرم‌فزار فرابین هیچ محدودیتی از هیچ لحاظ نخواهید داشت. می‌توانید با هر طول و عرض بدون نیاز به رعایت استانداردها، نمایشگرها را بچینید.  محتوای مورد نظر را توسط نرم‌افزار ایجاد کرده و در آن ابعاد نمایش دهید. نگران تعداد نمایشگرها و موقعیت آنها نباشید. هر تعداد نمایشگر در هر کجا توسط نرم‌افزار فرابین تنها با چند کلیک در دسترس و کنترل شما هستند.

نسخه های تحت وب و اپلیکیشن اندروید فرابین

همچنین این نرم افزار دارای نسخه های کنترلی تحت وب و اپلیکیشن اندروید می باشد که به راحتی این امکان را در اختیار کاربر قرار می‌دهد که از طریق گوشی همراه خود و از راه دور فرامین مدیریتی و کنترلی از جمله خاموش و روشن کردن پلیرها، تغییر چیدمان، بستن برنامه در پلیرها، ارسال پیام های اضطراری متنی و تصویری و … را به صورت آنلاین و در لحظه ارسال نماید.

پروپوزال سامانه تولید محتوی و دیجیتال ساینیج فرابین