مقاله ها

مقالات سایت
ویدئو وال یا ویدیو وال چگونه کسب کار شما را رونق می بخشد؟

ویدئو وال یا ویدیو وال چگونه کسب کار شما را رونق می بخشد؟

۱۰ دی، ۱۳۹۶

ویدئو وال ( Video Wall ) چیست ؟

امروزه کلیه مراکز اداری ، تفریحی و اقتصادی (دولتی و خصوصی) برای ارائه خدمات بهتر و جلب رضایت مشتری در رقابتی روز افزون با یکدیگر می‌باشند . در این راستا اطلاع‌ رسانی به مشتری از طریق روشهای نوین از اهمیت ویژه ای برخوردار است . در کشورهای پیشرفته ، مشتریان روزانه با تعداد زیادی از نمایشگرهای تصویری یا همان ویدئو وال ( Video Wall ) احاطه می‌شوند. از طرف دیگر سیستم‌های اطلاع‌ رسانی دیجیتال جایگزین سیستم‌های سنتی (پوسترها ، بروشورها و اعلامیه‌های چاپ شده و …) شده‌اند . 

با فراگیر شدن سیستمهای اطلاع رسانی و تبلیغاتی دیجیتال ، نیاز به نمایشگرهایی که توانایی استفاده در مکانهای عمومی ، تجاری و صنعتی را داشته باشند به سرعت در بین استفاده کنندگان احساس شد . با توجه به اینکه تلویزیونهای خانگی و معمولی توانایی کار در چنین محیط هایی را برای مدت طولانی ندارند ، برند های شاخص تولید کننده سیستمهای تصویری مبادرت به طراحی و ساخت نمایشگرهای نسل جدید یا ویدئو وال نموده‌ اند .

سیستم ویدئو وال ( Video Wall ) یک سیستم نمایش یکپارچه با ابعاد وسیع با قابلیت دریافت تعداد زیادی از ورود های ویدئویی در فرمت های مختلف می باشد. این سیستم می تواند در کنار پخش تصاویر زنده، تصاویر ضبط شده مختلف را نیز پخش کند. امکان تعریف پنجره های متعدد در سایز و موقعیت های دلخواه را برای نمایش همزمان ورودی های مختلف فراهم می نماید. واسط گرافیکی کاربری نرم افزار امکان تخصیص سریع و آسان ورودی ها و مدیریت منعطف پنجره ها را میسر می سازد.

توضیحات تکمیلی

نرم افزارها و سخت افزارهای این سیستم مستقل از نوع نمایشگر بوده و قابلیت نمایش تصاویر بر روی انواع نمایشگرهای دیتا پروژکتوری یا انواع LCD و … را فراهم می کند. یک ویدیو وال برای نمایش تصویر به دو المان دیگر نیاز دارد. اولین المان یک کنترلر صنعتی به عنوان سخت افزار ویدیو وال می باشد. المان دوم نرم افزار کنترلی آن است. این نرم افزار به دو منظور اصلی و مهم بکار برده می شود. اول کنترل و پیکر بندی ویدیو وال و دوم ساخت و نمایش انواع چیدمان ها و محتوای دلخواه.

یک ویدیو وال برای نمایش تصویر به دو المان دیگر نیاز دارد. اولین المان یک کنترلر صنعتی به عنوان سخت افزار ویدیو وال می باشد. المان دوم نرم افزار کنترلی آن است. این نرم افزار به دو منظور اصلی و مهم بکار برده می شود. اول کنترل و پیکر بندی ویدیو وال و دوم ساخت و نمایش انواع چیدمان ها و محتوای دلخواه.

مزایای یک ویدئو وال ایده آل شامل کنترلر صنعتی بهینه و نرم افزار مناسب :

– تصاویر بزرگ و یکپارچه.
– مدیریت همزمان ورودی ها و خروجی های مختلف.
– رزولوشن نا محدود.
– تعدد پنجره ها و چیدمان متنوع تصاویر.

ویدئو وال

ویدئووال

شرکت فرابین گستر پژواک به عنوان اصلی ترین توسعه دهنده سیستم دیجیتال ساینج و ویدئو وال برای شرکت های LG (گلدیران)، سامسونگ (سام الکترونیک) ، Vestel (هماهنگ) و فیلیپس ، با درنظر گرفتن صرفه اقصادی آن در دنیای مدرن دیجیتال در سطح کشور می باشد. همچنین این شرکت برای تمام برند های کنترلرهای صنعتی ویدئووال نیز طراحی و اجرا می نماید.

خصوصیات فنی ویدئووال (Video Wall):

قابلیت اتصال به انواع سیستم های پخش پروژکتوری و انواع نمایشگرهای LCD, Plasma, LED تا حداکثر ۳۲ نمایشگر .
قابلیت دریافت انواع ورودی های صوتی و تصویری:RGB, Composite, Component, VGA, Firewire, HDMI, DVI تا ۳۲ ورودی در هر یونیت .
قابلیت پخش تصاویر ضبط شده AVI و MP4 و DVIX و VCD/DVD و MOV و DAT و MKV .با قابلیت پیاده سازی بر روی سطوح منحنی و زاویه دار .
رزولوشن نامحدود (قابلیت پخش تصاویر Full HD در هر نمایشگر) .
نرم افزار فارسی با واسط کاربری User Friendly (کلیه تنظیمات به صورت Drag & Drop) .
انعطاف پذیری بالا در تعریف پنجره های نمایش(تعداد، اندازه و چیدمان) .
ارائه تصاویر کاملا یکپارچه(Seamless) با استفاده از تکنولوژی Image Blending.
قابلیت پخش زیرنویس با متن دلخواه. به صورت راست به چپ و برعکس.
استفاده از نمایشگر های صنعتی و مانیتور های صنعتی بجای تلویزیون های  .

استفاده از برند های معتبر ساخت نمایشگرهای صنعتی مانند ال جی ( LG ). سامسونگ ( SAMSUNG ). وستل ( VESTEL ) و فیلیپس ( Philips ).
امکان زنجیر کردن نمایشگر ها به یکدیگر ( Chain ) برای دستیابی به تعداد بسیار بالا نمایشگر در یک ماتریس .

ویدئو وال

ویدئو وال

کاربرد ها ویدئووال در صنف های مختلف

از کاربردهای دیگر ویدیو وال علاوه بر استفاده از آن در نمایشگاه ها، فروشگاه ها و سایر اماکن عمومی، استفاده از ویدیو وال در اتاق های مانیتورینگ و NOC Room ها می باشد. همچنین در سیستم های نظارت تصویری ( CCTV ) نیز در مراکز کاربرد فراوان دارد. با استفاده از یک ویدیو وال می توان تعداد بیشماری دوربین، منبع تصویری و یا هر آیتم مورد نظر دیگری را مشاهده نمود. شرکت فرابین گستر پژواک همچنین با استفاده از کنترلرهای صنعتی ویدئووال که طراحی و تولید آن توسط خود شرکت و با استفاده از با کیفیت ترین و جدید ترین قطعات روز دنیا انجام میگیرد. میتواند برای انواع ویدئووال های با تعداد ماتریس های متفاوت خروجی های متعدد تهیه نماید و با مکانیزم های جدید انتفال تصاویر با بالاترین کیفیت را به ویدئووال انجام دهد.

ویدیو وال

ویدیووال

تشریح کلی محصولی که شما را به موفقیت می رساند!

-هنگامی که قصد نصب و راه اندازی یک ویدئو وال را داریم، انتخاب های بسیاری را می توان بررسی کرد، منشا این انتخاب ها می تواند از راهکارهای اجرا شده این سیستم در سازمان ها و مجتمع ها یا طرح و نقشه ای کاملا نوین باشد که نمونه آن تا به حال اجرا نشده تا راهکاری پیشرو در این عرصه تلقی گردد.

هنگامی که اولین ویدئو وال ها راه اندازی گردید، در نگاه اول تعدادی مانیتور کوچک سیاه و سفید بودند که در کنار هم قرار گرفته و هر کدام به صورت جدا تصویری را نمایش می داد که کاربردی امنیتی و نظامی داشتند. مانند تمام تکنولوژی های روز دنیا  این تکنولوژی در اختیار سازمان های  محدود قرار گرفته بود که با آن شکل و شمایل کاربردی تجاری و تبلیغاتی نداشت. با گذشت زمان و پیشرفت های صورت گرفته آن مانیتور های منحنی جای خود را به مانیتور های بدون لبه و صاف دادند، بدیهی است در آینده ای نه چندان دور شاهد نمایشگرهایی بسیار قوی تر و با کیفیت تر خواهیم بود که قابل مقایسه با تکنولوژی های امروزی نخواهد بود.

تغییر تکنولوژی ویدئو وال در عرصه انقلاب صنعتی چهارم

پیشرفت تکنولوژی نیازمند یک نیروی محرکه می باشد که منعطف به نیاز روز بازار هدف باشد. در مبحث ویدئو وال و دیجیتال ساینیج می توان از تولیدات محتوایی جدید، ویدئووال هایی با طرح های نوین(دارای زوایای گوناگون، منحنی و…) و بالا رفتن کیفیت محتوی ویدئویی  به عنوان دو نیروی محرکه اصلی پیشرفت این سیستم ها نام برد که هر کدام می تواند نیاز جدیدی در بازار ایجاد کند.

برای مثال هنگامی که کارفرما خواهان یک طرح ویدئو وال جدید باشد بهترین فرصت برای طراحان ویدئو وال به منظور عبور از  تکنولوژی قدیمی و پیشرفت های جدید است، برای مثال نصب نمایشگرهای یک ویدئووال در ابتدا به صورت تخت صورت می گرفت، اما امروزه راهکارهای نصب ویدئو والی را مشاهده می کنیم که به صورت منحنی  (Curved video wall ) یا با زوایای مختلف و در هر اندازه ای در کنار یکدیگر نصب گردیده اند.

همین امیر باعث شد که مهندسین سازه به فکر تولید و ارائه ساختاری های نوین باشند که نظر مشتری را به خود جلب نماید. شاید اجرای یک ویدئو وال مبحثی مهندسی و نیازمند تکنولوزی با علومی نوین باشد اما طراحی آن بدون شک نیازمند یک دید هنری می باشد که برای بهتر و جذاب تر دیده شدن نیازمند یک تز هنریست. همچنین می توانیم تولید محتوی را نیز یک فرآیند مهندسی، هنری و روانشناسی بدانیم که به واسطه آن می توانیم بیشترین تاثیر را در ذهن مخاطب ایجاد کنیم.

یکی از بهترین گزینه های تبلیغات پویا برای مجتمع های تجاری، فرودگاه ها، هتل ها و … ویدئو وال می باشد، اما نمی توانیم بدون پشتوانه ی علمی و اقتصادی، یک راهکار ویدئو وال جدید را توجیه کنیم، به همین منظور اجرایی کردن طرح های تبلیغاتی نیازمند مشاوره از طراحان دکور و مشاوران اجرایی ویدئو وال می باشد تا بتوانیم با کمترین هزینه و زمان و بهینه ترین فضای فیزیکی ممکن، یک ویدئو وال را نصب کنیم. در ادمه به سه پرسش مهم برای رونق کسب و کار شما پاسخ داده می شود.

 چه محتوایی را میخواهیم بر روی ویدیو وال پخش کنیم؟

این یک سوال ساده نیست بلکه اصلی ترین فاکتور برای بهره جویی از یک راهکار مبتنی بر استفاده از این تکنولوژی می باشد. این فاکتور نه تنها هدف اجرایی شدن یک ویدئو وال را توجیه می کند بلکه باعث صرفه جویی در هزینه هایی می شود که در صورت عدم بررسی این موضوع متحمل هزینه خواهیم شد. برای مثال برای نمایش یک محتوای خاص با رزولوشن های پایین استفاده از ویدئووال های با رزولوشن های بالا از نظر اقتصادی به صرفه نمی باشد. همچنین یک سیستم نظارت تصویری برای عملکرد بهتر می بایست از رزولوشن تصویر بسیار بالا و پردازنده و تجهیزات قدرتمند بهره مند باشد و نمی توان از یک سیستم گیمینگ یا خانگی در این امر بهره جست.

 چه فضایی برای نصب ویدیو وال در اختیار داریم؟

هنگام توجیه یک طرح ویدیو وال می بایست فضای نصب را جهت طرح های پیشنهادی ویدئو وال بررسی کنیم تا پروژه را به یک طرح محدود نکنیم. هنگام بررسی فضای مورد نظر جهت نصب ویدئو وال باید در نظر داشته باشیم، ویدئو وال را منحصر به فضای موجود طراحی کرده که در نهایت طرح مختص به فضای مورد نظر باشد. هر چند موضوع منحصر به فرد بودن یک راهکار، در اولویت نیست اما اگر به درستی اجرا شود خود ویدئو وال (فارغ از نمایش محتوی) می تواند بار تبلیغاتی به همراه داشته باشد.

در نظر داشته باشیم آن چیزی که باعث پیشرفت یک تکنولوژی می شود، می تواند ایده ای باشد که تا به حال اجرایی نشده و شما با اجرایی کردن این ایده به عنوان یک پیشرو در این تکنولوژی شناخته خواهید شد. هر چند ارائه یک طرح جدید نیازمند ریسک پذیری نیز می باشد که با بررسی منطقی و توجیه هدفمند طرح ریسک آن را می توان به یک فرصت تبلیغاتی بدل کرد.

فاکتورهای افزایش و کاهش هزینه ویدئو وال

یکی ازمهم ترین فاکتورهای تمایز قیمتی یک ویدئو وال با لبه(bezel) یا بدون لبه  (bezel less)بودن یک ویدئووال می باشد که تمایز قیمتی آن بسیار محسوس می باشد. بر هیچکس پوشیده نیست که این تمایز بسیار شاخص است اما همه چیز بسته به محتویی است که برای ویدئو وال ساخته می شود، چه بسا می توانیم محتوی را به گونه ای برای این ویدئووال ها طراحی کنیم که لبه ی آن مانعی برای نمایش زیبای محتوی نباشد.

فاکتور بعدی چگونگی قرارگیری صفحه نمایش ها می باشد که می تواند به صورت تخت با هزینه کمتر، خمیده با هزینه بیشتر به دلیل محاسبات و سختی نصب آن و یا بی شکل باشد که می تواند هزینه را کم تر و یا بیشتر کند.

و فاکتور نهایی، که مربوط به رزولیشن کل ویدئو وال و کنترلری می باشد که وظیفه انتقال تصویر به ویدیو وال را دارد که می تواند از ۱k  تا ۶۴k متغییر باشد و باید توجه داشت که رزولیشن تصویر نهایی یک ویدئووال به تعداد و نوع خروجی های کنترلر مربوط بوده و برای مثال می توانیم بر روی ویدئو وال با ۹ صفحه نمایش ۱k، ۴k (برخی صفحه نمایش ها) و نهایتا ۹k رزولیشن تصویر داشته باشیم.

در آخر این نکته مهم را در نظر داشه باشید که برای نصب یک ویدیو وال تمام راهکار های موجود را بررسی کرده تا بتوانید بهترین راهکار را از بین تمام گزینه ها انتخاب کنید.

نویسنده:

EllDami on فروردین ۲۳, ۱۳۹۸ AT 08 ق.ظ

Leukemia By Antibiotic Amoxicillin Clomid Et Nidation п»їcialis Treating Bronchitis With Amoxicillin Buy Doxycycline Dose For Std Amoxicillin Side Afec

Jerome Selfe on فروردین ۲۸, ۱۳۹۸ AT 11 ب.ظ

Hi

I regularly order from your shop, and I love your store.
But I have a question, I see a lot of Items on this site http://bit.ly/CheaperProducts that you also sell.
but there products are 40% cheaper, well my question is what is the difference between your shop and theirs,
is it the quality or something else, I hope you can answer my question.

greetings

Chance Moritz on فروردین ۲۹, ۱۳۹۸ AT 02 ق.ظ

Hello

I regularly order from your shop, and I love your Fasion.
But I have a question, I see a lot of clothes on this site http://bit.ly/FashionBrandsCheaper that you also sell,
but there products are 40% cheaper, well my question is what is the difference between your shop and theirs,
is it the quality or something else, I hope you can answer my question.

Regards

Birgit Amaral on اردیبهشت ۸, ۱۳۹۸ AT 04 ق.ظ

Hello

I regularly order from your shop, and I love your store.
But I have a question, I see a lot of Items on this site http://bit.ly/CheaperProducts that you also sell.
but there products are 40% cheaper, well my question is what is the difference between your shop and theirs,
is it the quality or something else, I hope you can answer my question.

Yours truly