مقاله ها

مقالات سایت
ویدئو وال – ویدیو وال ( Video Wall )

ویدئو وال – ویدیو وال ( Video Wall )

۱۰ دی، ۱۳۹۶

ویدئو وال ( Video Wall ) چیست ؟

امروزه کلیه مراکز اداری ، تفریحی و اقتصادی (دولتی و خصوصی) برای ارائه خدمات بهتر و جلب رضایت مشتری در رقابتی روز افزون با یکدیگر می‌باشند . در این راستا اطلاع‌ رسانی به مشتری از طریق روشهای نوین از اهمیت ویژه ای برخوردار است . در کشورهای پیشرفته ، مشتریان روزانه با تعداد زیادی از نمایشگرهای تصویری یا همان ویدئو وال ( Video Wall ) احاطه می‌شوند. از طرف دیگر سیستم‌های اطلاع‌ رسانی دیجیتال جایگزین سیستم‌های سنتی (پوسترها ، بروشورها و اعلامیه‌های چاپ شده و …) شده‌اند . videowall ویدیو وال ، ویدیو وال و videowall.

با فراگیر شدن سیستمهای اطلاع رسانی و تبلیغاتی دیجیتال ، نیاز به نمایشگرهایی که توانایی استفاده در مکانهای عمومی ، تجاری و صنعتی را داشته باشند به سرعت در بین استفاده کنندگان احساس شد . با توجه به اینکه تلویزیونهای خانگی و معمولی توانایی کار در چنین محیط هایی را برای مدت طولانی ندارند ، برند های شاخص تولید کننده سیستمهای تصویری مبادرت به طراحی و ساخت نمایشگرهای نسل جدید یا ویدئو وال نموده‌ اند .

سیستم ویدئو وال ( Video Wall ) یک سیستم نمایش یکپارچه با ابعاد وسیع با قابلیت دریافت تعداد زیادی از ورود های ویدئویی در فرمت های مختلف می باشد. این سیستم می تواند در کنار پخش تصاویر زنده، تصاویر ضبط شده مختلف را نیز پخش کند. امکان تعریف پنجره های متعدد در سایز و موقعیت های دلخواه را برای نمایش همزمان ورودی های مختلف فراهم می نماید. واسط گرافیکی کاربری نرم افزار امکان تخصیص سریع و آسان ورودی ها و مدیریت منعطف پنجره ها را میسر می سازد.

توضیحات تکمیلی

نرم افزارها و سخت افزارهای این سیستم مستقل از نوع نمایشگر بوده و قابلیت نمایش تصاویر بر روی انواع نمایشگرهای دیتا پروژکتوری یا انواع LCD و … را فراهم می کند. یک ویدیو وال برای نمایش تصویر به دو المان دیگر نیاز دارد. اولین المان یک کنترلر صنعتی به عنوان سخت افزار ویدیو وال می باشد. المان دوم نرم افزار کنترلی آن است. این نرم افزار به دو منظور اصلی و مهم بکار برده می شود. اول کنترل و پیکر بندی ویدیو وال و دوم ساخت و نمایش انواع چیدمان ها و محتوای دلخواه.

یک ویدیو وال برای نمایش تصویر به دو المان دیگر نیاز دارد. اولین المان یک کنترلر صنعتی به عنوان سخت افزار ویدیو وال می باشد. المان دوم نرم افزار کنترلی آن است. این نرم افزار به دو منظور اصلی و مهم بکار برده می شود. اول کنترل و پیکر بندی ویدیو وال و دوم ساخت و نمایش انواع چیدمان ها و محتوای دلخواه.

مزایای یک ویدئو وال ایده آل شامل کنترلر صنعتی بهینه و نرم افزار مناسب :

– تصاویر بزرگ و یکپارچه.
– مدیریت همزمان ورودی ها و خروجی های مختلف.
– رزولوشن نا محدود.
– تعدد پنجره ها و چیدمان متنوع تصاویر.

 

ویدئو وال

ویدئووال

شرکت فرابین گستر پژواک به عنوان اصلی ترین توسعه دهنده سیستم دیجیتال ساینج و ویدئو وال برای شرکت های LG (گلدیران)، سامسونگ (سام الکترونیک) ، Vestel (هماهنگ) و فیلیپس ، با درنظر گرفتن صرفه اقصادی آن در دنیای مدرن دیجیتال در سطح کشور می باشد. همچنین این شرکت برای تمام برند های کنترلرهای صنعتی ویدئووال نیز طراحی و اجرا می نماید.

خصوصیات فنی ویدئووال (Video Wall):

قابلیت اتصال به انواع سیستم های پخش پروژکتوری و انواع نمایشگرهای LCD, Plasma, LED تا حداکثر ۳۲ نمایشگر .
قابلیت دریافت انواع ورودی های صوتی و تصویری:RGB, Composite, Component, VGA, Firewire, HDMI, DVI تا ۳۲ ورودی در هر یونیت .
قابلیت پخش تصاویر ضبط شده AVI و MP4 و DVIX و VCD/DVD و MOV و DAT و MKV .با قابلیت پیاده سازی بر روی سطوح منحنی و زاویه دار .
رزولوشن نامحدود (قابلیت پخش تصاویر Full HD در هر نمایشگر) .
نرم افزار فارسی با واسط کاربری User Friendly (کلیه تنظیمات به صورت Drag & Drop) .
انعطاف پذیری بالا در تعریف پنجره های نمایش(تعداد، اندازه و چیدمان) .
ارائه تصاویر کاملا یکپارچه(Seamless) با استفاده از تکنولوژی Image Blending.
قابلیت پخش زیرنویس با متن دلخواه. به صورت راست به چپ و برعکس.
استفاده از نمایشگر های صنعتی و مانیتور های صنعتی بجای تلویزیون های  .

استفاده از برند های معتبر ساخت نمایشگرهای صنعتی مانند ال جی ( LG ). سامسونگ ( SAMSUNG ). وستل ( VESTEL ) و فیلیپس ( Philips ).
امکان زنجیر کردن نمایشگر ها به یکدیگر ( Chain ) برای دستیابی به تعداد بسیار بالا نمایشگر در یک ماتریس .

ویدئو وال

ویدئو وال

کاربرد ها

از کاربردهای دیگر ویدیو وال علاوه بر استفاده از آن در نمایشگاه ها، فروشگاه ها و سایر اماکن عمومی، استفاده از ویدیو وال در اتاق های مانیتورینگ و NOC Room ها می باشد. همچنین در سیستم های نظارت تصویری ( CCTV ) نیز در مراکز کاربرد فراوان دارد. با استفاده از یک ویدیو وال می توان تعداد بیشماری دوربین، منبع تصویری و یا هر آیتم مورد نظر دیگری را مشاهده نمود. شرکت فرابین گستر پژواک همچنین با استفاده از کنترلرهای صنعتی ویدئووال که طراحی و تولید آن توسط خود شرکت و با استفاده از با کیفیت ترین و جدید ترین قطعات روز دنیا انجام میگیرد. میتواند برای انواع ویدئووال های با تعداد ماتریس های متفاوت خروجی های متعدد تهیه نماید و با مکانیزم های جدید انتفال تصاویر با بالاترین کیفیت را به ویدئووال انجام دهد.

ویدیو وال

ویدیووال

videowall ویدیو وال ، ویدیو وال و videowall  . videowall ویدیو وال ، ویدیو وال و videowall . ویدیو وال همان ویدئو وال است. ویدیووال همان ویدیووال است. ویدیوال های صنعتی شرکت فرابین.

ویدیووال

نویسنده: